Logo Markéta Hanáková
Kontakt
Galerie
  • E-mail :kontakt (@) hanakova-foto.cz
  • Lokace :Brno a okolí, Trutnov a okolí
  • Telefon :(+420) 724 549 232
Podrobnější informace

O mně

Pokud Vás zajímá můj příběh a proč se věnuji focení, přečtěte si pár následujících řádků.

Srolujte pro další obsah

Můj (ne)obyčejný příběh

01.

Jmenuji se Markéta Hanáková a fotografie mě provází mým životem už více jak 20 let. Ale kořeny sahají ještě mnohem, mnohem dál. V rodině se fotografování věnoval už můj děda, otěže převzal tatínek a zalíbení ve fotografii jsem našla i já. Dalo by se říct, že naši rodinu si tento koníček vybral sám.
Nicméně i já začínala od píky - nejprve portrétem, postupně jsem přecházela na fotografii uměleckého aktu, která mě naučila vnímat kontrasty. Následně jsem našla zalíbení ve svatební fotografii.

Vše se ale ještě mělo změnit. Vystudovala jsem porodní asistenci a začala pracovat na porodním sále. Absolvovala jsem nespočet porodů, během nichž jsem byla součástí nejkrásnějších chvil na světě. S příchodem vlastních dětí jsem se rozhodla tyto chvíle zvěčnit - vytvořit krásné fotky, které zaznamenají daný okamžik, který tu s námi bude moci zůstat napořád.
Focení se znovu dostávalo do popředí, svůj směr jsem nalezla v dětské a rodinné fotografii a v neposlední řadě i v mateřství. Začala jsem výrazně studovat postproces, který je v dnešní době pro fotografy nepostradatelný. Dodnes zkouším nové a nové věci a stále se učím.

Mým osobním cílem je předat Vám nejenom krásnou fotografii, ale i vzpomínku, která se vám spolu s ní zapíše do podvědomí.

Zaujal Vás můj příběh? Prohlédněte si i mé portfolio. Fotografie vydají za stovky slov...

Moje portfolio